(nie)katolicki głos w Twoim Internecie

Rzeczy niezbędne w ciąży

rzeczy niezbędne w ciąży

Oprócz dobrego lekarza, witamin, zrównoważonej diety (jasne..) jest kilka “must-have” w ciąży – przynajmniej ja bym bez nich nie przetrwała.

Świetny mąż

Wśród koleżanek wygrałam puchar na najgorszą ciążę. Najpierw milion tygodni mdłości, potem wielki brzuch, który utrudniał funkcjonowanie. Drugi trymestr, który jest podobno super, przypływ energi, mogę wszystko i takie tam – u mnie taki stan trwał może z miesiąc zamiast trzech. Nie dałabym rady bez męża, który ogarnia, że choć ja noszę dziecko, to ciąża to nasza wspólna sprawa. Robił mi jedzenie, ogarniał dom (i kupno mieszkania, i remont, i przeprowadzkę). Mogłam spokojnie być ciążową księżniczką, leżeć, pachnieć i oglądać Friendsów.

Koleżanki w ciąży

Nie tylko po to, żeby dowiedzieć się co i ile kupić na poród/połóg/dla dziecka, choć jest mega, jak nie trzeba tego testować na własnej skórze. Ale jak coś boli i już myślisz, że ciąża pozamaciczna (to ja), to wtedy możesz usłyszeć “czil, to tak boli” (i jasne, że trzeba skontrolować u lekarza, ale w większości przypadków to przewrażliwienie). I jak dziecko kopie i wkurza i pietnasty raz idziesz w nocy sikać, to ma ci kto powiedzieć “wiem, czaje, znam” i ojojać. Bo ten, mąż też może ojojać, ale jak trafi w zły dzień może się skończyć “gówno wiesz, nigdy nikt cię nie kopał od środa, a w ogóle to wszystko przez ciebie”.

Koleżanki bez ciąży

Bo jak ci się wydaje, że już cała jesteś ciążą i nic innego w twoim życiu nie ma i wszyscy pytają tylko o to, można mieć dość. I wtedy warto pogadać z kimś, kto przypomni, że jest świat poza ciążą, że nie zniknęłaś za tym dzieckiem (nawet jeśli stóp już nie widzisz).

Netflix

Albo inny dostęp do filmów/seriali. Kocham czytać, oddycham książkami, a w ciąży nie przeczytałam praktycznie nic, bo nie byłam w stanie. Za to Frendsi w pierwszym trymestrze, kiedy mogłam tylko leżeć, wjechali jak złoto. A i można z mężem pooglądać i poczilować.

Poduszka do spania

Jak dostałam w 5 miesiącu i położyłam się to powiedziałam, że już nie wstaję nigdy. Kocham, śpię z nią do dziś. I jest super nawet jeśli brzucha jeszcze nie ma. Nie musi być specjalna (choć jest bardzo spoko), zwykła też w zupełności wystarczy.